Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Wydarzenia

 

 

 

 

29 kwietnia:

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku odbyła się jubileuszowa X Gala Baletowa z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Operze Śląskiej. Pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa we współpracy z Operą Śląską, zespołami baletowymi Śląska i licznymi gośćmi z Polski i zagranicy.

31 marca:

W dniu 31 marca 2017r. odbyła sie Wiosenna Szkolna Gala Baletowa z udziałem dyplomantów.

25 lutego:

W dniu 25 lutego 2017r. odbył sie Koncert Karnawałowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.

13 stycznia:

W dni 13 stycznia 2017r. w "Rezydencja Luxury Hotel" odbyła sie Studniówka klasy IX.

11 stycznia:

W dniu 11 stycznia 2017r. odbył się popis uczniów klas wczesnoszkolnych, tj. I - III prezentujących swoje umiejętności w grze na fortepianie. Dzieci w indywidualnych popisach wykonywały kolędy lub utwory świąteczne, swoje umiejętności zaprezentowały przed Rodzicami, Dyrektorem, Nauczycielami. Koncert prowadziła Pani Katarzyna Czajer. Uczniów przygotowali następujący nauczyciele:
p. Katarzyna Czajer, p. Edyta Szymańska, p. Małgorzata Pokryszko, p. Agnieszka Kurek.  Koncert zakończył występ chóru szkolnego przygotowany przez p. Edytę Szymańską w repertuarze świątecznym, który podkreślił wyjątkowy nastrój noworoczny.

21 grudnia:

Bożonarodzeniowy Koncert Szkolny "Jak na choince barwne świeczki..."

Koncert Bożonarodzeniowy jest co roku w Szkole wielkim, wyjątkowym wydarzeniem. Wszyscy lubimy niezwykłą, świąteczną atmosferę tych występów. W tym roku odbyły sie dwa koncerty - dla klas młodszych (II - III w i I b) i dla klas starszych (II - IX). Oprócz wariacji i układów tanecznych widzowie mogli podziwiać także dzieci z chóru szkolnego we wzruszającym, świątecznym repertuarze.

9 grudnia:

Dwa koncerty w Koszęcinie z okazji "Dnia Elwiry Kamińskiej".

I koncert - 16:00 "Dzieci - dzieciom"

II koncert - "Magicznych kroków pikny wiersz ..."

6 - 8 grudnia:

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli tańca klasycznego z Panią Teresą Memches w klasach VII, VIII i IX oraz konsultacje dotyczące repertuaru w tych samych klasach.

26 - 27 listopada:

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańca Polskiego "Narodowa Pulsacja" - Nagroda dla Szkoly.

23 - 25 listopada:

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli tańca klasycznego prowadzone przez Panią Lilianę Kowalską w klasach II i III oraz konsultacje dotyczące repertuaru w klasie V.

19 listopada:

Koncert "Henryk Konwiński zaprasza na urodzinowy wieczór w Operze" - nasze dzieci zatańczyły Entree w choreografii Henryka Konwińskiego.