Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Konkursy

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS DOWOLNYCH  KOMPOZYCJI  TAŃCA  POLSKIEGO

"NARODOWA PULSACJA"   -  JÓZEFÓW -  25 - 26 listopada 2017 roku

FINALIŚCI

kategoria A: ETIUDA TANECZNA:

  1. "Podkóweczki dajcie ognia" - Dominika Woszek, Wojciech Stawiarski

 kategoria B: INSCENIZACJA TANECZNA:

  1. "Pozwólcie mi tańczyć" - Dominika Woszek
  2. "Z tęsknoty" - Katarzyna Maczuga 
  3. "Oj strachu, strachu" - Wiktor Perdek, Wojciech Stawiarski
  4. "Oczekiwanie" - Samira Bober, Dominika Pyka, Karolina Sobczak, Katarzyna Wybacz
  5. "Czas honoru" - Weronika Tymoszczuk, Wiktoria Gabor, Kamila Kękuś, Jakub Pytel

LAUREACI

kategoria A: ETIUDA TANECZNA:

miejsce IV   "Podkóweczki dajcie ognia"   

kategoria B: INSCENIZACJA TANECZNA:

miejsce II     "Oj strachu, strachu"  

miejsce III   "Oczekiwanie"   

miejsce IV   "Pozwólcie mi tańczyć" 

miejsce V     "Z tęsknoty"   

miejsce VI   "Czas honoru"  

oraz  specjalne nagrody dla:

-  Dominiki Woszek za osobowość sceniczną

-  Katarzyny Dziok za kreatywność choreograficzną

-  dla Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego z Bytomia za wysoki poziom

   artystyczny przygotowania do Konkursu

 

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie 16 maja 2017r.

W kategorii: polskie tańce narodowe, duet:

  • II nagroda ex aequo - „Świeci miesiąc” w choreografii Anny Charyckiej.
  • III nagroda ex aequo - „Podkóweczki dajcie ognia, bo dziewczyna tego godna” chor. Katarzyna Dziok. oraz za utwór „Nie uciekaj mi dziewczyno” w choreografii Anny Charyckiej.

W kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego:

  • III miejsce ex aequo soliści - „Z tęsknoty” w choreografii Katarzyny Dziok.
  • I nagroda duety - „Oj strachu, strachu” Katarzyny Dziok.

W tańcu zespołowym w stylizacji polskiego folkloru:

  • I miejsce - „Oberkowe wywijanie” w choreografii Anny Charyckiej.
  • II miejsce ex aequo - „Oczekiwanie” w chor. Katarzyny Dziok.

 

W dniach 26 - 28 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył sie Jubileuszowy X Miedzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2017, a XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych  Szkół Baletowych w Polsce 2017"

Sukcesy naszych uczennic:

 

Maja Liszczyk - Stypendium Artystyczne Fundacji Balet

przygotowanie: Katarzyna Aleksander - Kmieć, Natalia Fedorowa

 

Paulina Bidzińska - Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna

przygotowanie: Aleksandra Piotrowska - Zaręba, Anna Śmiganowska

 

 

W dniach 4 - 9 kwietnia 2017 r. odbył się XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA im. Wojciecha Wiesiołłowskiego  w Gdańsku.

Paulina Bidzińska z klasy IX  zdobyła I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej dziewcząt. 

Maja Rymek z klasy VII zdobyła II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt.

 

26 - 27 listopada 2016r.:

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańca Polskiego "Narodowa Pulsacja" - Nagroda dla Szkoly.

 

Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku

2015 r.

Alicja Bajorek  I miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego
Paulina Bidzińska II miejsce, grupa średnia dziewcząt wkategorii tańca klasycznego
Maciej Pletnia I miejsce, grupa starsza chłopców w kategorii tańca klasycznego
Paweł Kurpiel III miejsce, grupa starsza chłopców w kategorii tańca klasycznego
Julia Szuba II miejsce, w kategorii tańca współczesnego
Maja Liszczyk III miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2013 r.

Maciej Pletnia II miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznego

2011 r.

Marta Kurkowska II miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego
Anna Jurek III miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2009 r.

Tomasz Fabiański I miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznego
Adam Myśliński II miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznewgo
Aleksandra Bryl III miejsce, grupa średnia dziewcząt w kategorii tańca klasycznego
Michał Wróbel I miejsce, w kategorii tańca współczesnego
Agata Słowińska II miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2007 r.

Tomasz Fabiański II miejsce, grupa młodsza chłopców w kategorii tańca klasycznego
Joanna Drabik III miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego
Kamil Guzy II miejsce, w kategorii tańca współczesnego

 

Miedzynarodowy Konkurs "Złote Pointy" w Szczecinie

o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

2016 r.

Maciej Pletnia

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

Nagroda Związku Artystów Scen Polskich dla Laureata Konkursu

Paweł Kurpiel wyróżnienie w Konkursie o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

2012 r.

Marta Kurkowska wyróżnienie

2010 r.

Agata Słowińska

Michał Wróbel

wyróżnienie w kategorii tańca współczesnego

2008 r.

Małgorzata Mazurkiewicz wyróżnienie
Monika Wyrebska wyróżnienie
Jakub Jóźwik wyróżnienie za wykonanie układów współczesnych

2007 r.

Joanna Drabik wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs "Złote Pointy" w Szczecinie

o Stypendium Artystyczne Fundacji Balet

2016 r.

Alicja Kaczor

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

Katarzyna Wola

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

Maciej Pletnia

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2015 r.

Patryk Łuksza

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2014 r.

Paweł Kurpiel

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2013 r.

Maciej Pletnia

stypendium artystyczne Fundacji Balet

 

Alicja Bajorek stypendium artystyczne Fundacji Balet

2010 r.

Marta Kurkowska stypendium artystyczne Fundacji Balet

2009 r.

Adam Myśliński stypendium artystyczne Fundacji Balet

2008 r.

Tomasz Fabiański stypendium artystyczne Fundacji Balet

2006 r.

Joanna Drabik stypendium artystyczne Fundacji Balet