Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Konkursy

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

 

 

 

 

Rok szkolny 2019/2020

 

European Ballet Grand Prix, 04–08.02.2020 Wiedeń

Kategoria Teens:

I miejsce Kenyo Suzuki

II miejsce Saika Suzuki

III miejsce Julia Bielska

Kategoria Contemporary

II miejsce Wiktor Perdek

Kategoria Junior

II miejsce Rinka Imaizumi

Finaliści: Maria Lebel

Muza 2019 dla Elżbiety Mendakiewicz, Dyrektor OSB

24 listopada w Bytomskim Centrum Kultury odbył się Koncert Finałowy Bytomskiej Jesieni Literackiej, podczas którego wręczone zostały już po raz 23 nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury Muza 2019, którą przyznaje się w kategoriach: osiągnięcia twórcze, zarządzanie kulturą i upowszechnianie kultury. W tej ostatniej kategorii wyróżnienie z rąk prezydenta miasta, pana Mariusza Wołosza, odebrała Dyrektor naszej szkoły, pani Elżbieta Mendakiewicz. Podczas uroczystości podkreślano jej pełne zaangażowania prowadzenie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz inicjowanie w Bytomiu prestiżowych wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, szczególnie Gali Baletowych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca oraz Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. B. Kociołkowskiej dla Młodych Tancerzy.

Chłopak z Weną

Młodzieżowa Nagroda w dziedzinie kultury „Wena” przyznawana jest od kilku lat w dziedzinie kultury szczególnie uzdolnionym mieszkańcom Bytomia lub uczniom tutejszych szkół ponadpodstawowych przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów oraz Urząd Miejski w Bytomiu. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: muzyki, literatury, tańca, teatru, plastyki i innych.

3 grudnia już po raz kolejny Stowarzyszenie wyróżniło młodych, zdolnych, wyróżniających się na tle innych bytomian. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły– Wiktor Perdek. Gratulujemy!

 

Rok szkolny 2018/2019

 

Pilzno - grudzień 2018

Wiktor Perdek - półfinał

IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych: „Narodowa pulsacja” 1-3.03.2019 r. – Józefów 2019

miejsce II  - Oliwia Gloc,  Adam Pytel

I co dalej

muzyka: Krzesimi Dębski

choreografia: Katarzyna Dziok

miejsce IV - Martyna Puzio,  Adam Pytel

To nasz kujawiak

muzyka: Marian Skorupiński

choreografia: Katarzyna Dziok

miejsce V- Wiktoria Kłosińska,  Arkadiusz Gajdzik

Zabawy krakowskie

muzyka: Jan Stefani "Krakowiacy i Górale"

choreografia: Zofia Czechlewska

miejsce II - Olga Brzęczek,  Zuzanna Frank

Dwie siostry

muzyka: Adam Panufnik

choreografia: Katarzyna Dziok

miejsce IV - Sylwia Klonowska

Do utraty tchu

muzyka: Grażyna Bacewicz

choreografia: Katarzyna Dziok

miejsce V  - Wiktoria Gabor,  Jakub Pytel

Fujarka

muzyka: Witold Lutosławski "Mała Suita Polska"

choreografia: Zofia Czechlewska

- Specjalne nagrody Michała Elwiro Andriollego za kreacje sceniczne (nagrody finansowe) – „Do utraty tchu” - Sylwia Klonowska                                                                    

- Nagrody finansowe dla autorów choreografii, które otrzymały I, II i III miejsca: Katarzyna Dziok

XXI Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha  Wiesiołłowskiego w Gdańsku 19-24.03.2019r.

Laureaci

Kategoria tańca klasycznego – grupa starsza

I miejsce

Gabriela Dąbek Kl. IX –  – przygotowanie - p. Julia Mashkina, p. Anna Śmiganowska

Kategoria tańca klasycznego – grupa młodsza

II miejsce

Julia Bielska  Kl. V – - przygotowanie -p. Aleksandra Piotrowska-Zaręba, Anna Kaczmarczyk

III miejsce

Tamiła Dudnik Kl. V – przygotowanie - p. Aleksandra Piotrowska-Zaręba, Anna Kaczmarczyk

III miejsce

Wiktor Perdek  Kl. V – przygotowanie - p. Marek Prętki, p. Aleksey Torgunakov

Kategoria tańca współczesnego - grupa starsza

III miejsce

Dominika  Bierczak  Kl. IX – przygotowanie - p. Anna Śmiganowska, p. Julia Mashkina

Finaliści

Kategoria tańca klasycznego – grupa starsza

Dominika Woszek kl. IX  – przygotowanie - p. Maiia Musaeva, p. Anna Śmiganowska

Kategoria tańca współczesnego - grupa młodsza

Laura Sanetra kl. VII – przegotowanie: p. Aleksey Torgunakov, p. Maiia Musaeva,

XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2019”,  3-5.04.2019r. - Scena na Łasztowni  –  Szczecin

Laureaci:

Gabriela Dąbek – wyróżnienie

Dominika Woszek – nagroda specjalna dyr. IMiT

Laura Lapowuchow – nagroda specjalna dyr. IMiT

Prezentacja  OSB w Bytomiu podczas Gali Konkursu w Szczecinie.

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Nasza absolwentka Paulina Bidzińska wygrała w finale Eurowizji dla młodych tancerzy!!! Finał odbył się 16 grudnia 2017r. w Pradze (Czechy)

III Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańca Polskiego "Narodowa Pulsacja" -  Józefów -  25 - 26 listopada 2017 roku

- miejsce II    "Oj strachu, strachu" - Wiktor Perdek, Wojciech Stawiarski

- miejsce III   "Oczekiwanie"- Samira Bober, Dominika Pyka, Karolina Sobczak, Katarzyna Wybacz

   oraz  specjalne nagrody dla:

-  Dominiki Woszek za osobowość sceniczną, ucz. kl. VIII

-  Katarzyny Dziok za kreatywność choreograficzną - nauczyciel

-  dla Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego z Bytomia za wysoki poziom artystyczny przygotowania do Konkursu

 

Rok szkolny 2016/2017

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie 16 maja 2017r.

W kategorii: polskie tańce narodowe, duet:

  • II nagroda ex aequo - „Świeci miesiąc” w choreografii Anny Charyckiej.
  • III nagroda ex aequo - „Podkóweczki dajcie ognia, bo dziewczyna tego godna” chor. Katarzyna Dziok. oraz za utwór „Nie uciekaj mi dziewczyno” w choreografii Anny Charyckiej.

W kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego:

  • III miejsce ex aequo soliści - „Z tęsknoty” w choreografii Katarzyny Dziok.
  • I nagroda duety - „Oj strachu, strachu” Katarzyny Dziok.

W tańcu zespołowym w stylizacji polskiego folkloru:

  • I miejsce - „Oberkowe wywijanie” w choreografii Anny Charyckiej.
  • II miejsce ex aequo - „Oczekiwanie” w chor. Katarzyny Dziok.

Nagrody dla nauczycieli:  Anna Charycka, Katarzyna Dziok 

X Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2017,  XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych Szkół Baletowych w Polsce 2017"

W dniach 26 - 28 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył się Jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2017, a XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych  Szkół Baletowych w Polsce 2017"

Sukcesy naszych uczennic:

Maja Liszczyk - Stypendium Artystyczne Fundacji Balet, przygotowanie: Katarzyna Aleksander - Kmieć, Natalia Fedorowa

Paulina Bidzińska - Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna, przygotowanie: Aleksandra Piotrowska - Zaręba, Anna Śmiganowska

XX Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku.

W dniach 4 - 9 kwietnia 2017r. odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego  w Gdańsku.

Paulina Bidzińska z klasy IX  zdobyła I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej dziewcząt. 

Maja Rymek z klasy VII zdobyła II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt.

Finaliści:  taniec klasyczny: Wola Katarzyna – grupa starsza, taniec współczesny: Liszczyk Maja, Sośnia Alicja - grupa starsza

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańca Polskiego "Narodowa Pulsacja"

26 - 27 listopada 2016r.:

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańca Polskiego "Narodowa Pulsacja" - Nagroda dla Szkoły.

Nagroda finansowa w wysokości 500 złotych dla Szkoły i Pani Katarzyny Dziok: Nagroda im. Michała Andriollego za promocję tradycji obrzędowej i polskich tańców narodowych oraz barwne wykonanie prezentacji”.

Młodzieżowa Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie Kultury - Wena 2016

Alicja Kaczor -  laureatka Młodzieżowej Nagrody Prezydenta  Miasta Bytomia w dziedzinie Kultury - Wena 2016, Statuetka została wręczona dnia 24.11.2016r.

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku

2017 r.

Paulina Bidzińska

I miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Maja Rymek

II miejsce, grupa średnia dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

2015 r.

Alicja Bajorek 

I miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Paulina Bidzińska

II miejsce, grupa średnia dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Maciej Pletnia

I miejsce, grupa starsza chłopców w kategorii tańca klasycznego

Paweł Kurpiel

III miejsce, grupa starsza chłopców w kategorii tańca klasycznego

Julia Szuba

II miejsce, w kategorii tańca współczesnego

Maja Liszczyk

III miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2013 r.

Maciej Pletnia

II miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznego

2011 r.

Marta Kurkowska

II miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Anna Jurek

III miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2009 r.

Tomasz Fabiański

I miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznego

Adam Myśliński

II miejsce, grupa średnia chłopców w kategorii tańca klasycznewgo

Aleksandra Bryl

III miejsce, grupa średnia dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Michał Wróbel

I miejsce, w kategorii tańca współczesnego

Agata Słowińska

II miejsce, w kategorii tańca współczesnego

2007 r.

Tomasz Fabiański

II miejsce, grupa młodsza chłopców w kategorii tańca klasycznego

Joanna Drabik

III miejsce, grupa starsza dziewcząt w kategorii tańca klasycznego

Kamil Guzy

II miejsce, w kategorii tańca współczesnego

 

Międzynarodowy Konkurs "Złote Pointy" w Szczecinie o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

 

2017 r.

Paulina Bidzińska

wyróżnienie oraz nagroda specjalna Floryda

2016 r.

Maciej Pletnia

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

Nagroda Związku Artystów Scen Polskich dla Laureata Konkursu

Paweł Kurpiel

wyróżnienie w Konkursie o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce

2012 r.

Marta Kurkowska

wyróżnienie

2010 r.

Agata Słowińska

Michał Wróbel

wyróżnienie w kategorii tańca współczesnego

2008 r.

Małgorzata Mazurkiewicz

wyróżnienie

Monika Wyrębska

wyróżnienie

Jakub Jóźwik

wyróżnienie za wykonanie układów współczesnych

2007 r.

Joanna Drabik

wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs "Złote Pointy" w Szczecinie o Stypendium Artystyczne Fundacji Balet

2017 r.

Maja Liszczyk

stypendium artystyczne Fundacji Balet

2016 r.

Alicja Kaczor

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

Katarzyna Wola

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

Maciej Pletnia

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2015 r.

Patryk Łuksza

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2014 r.

Paweł Kurpiel

stypendium artystyczne Fundacji Balet

nagroda specjalna Jurora Vladimira Issaeva - warsztaty na Florydzie ufundowane przez Arts Ballet Theatre of Floryda

2013 r.

Maciej Pletnia

stypendium artystyczne Fundacji Balet

Alicja Bajorek

stypendium artystyczne Fundacji Balet

2010 r.

Marta Kurkowska

stypendium artystyczne Fundacji Balet

2009 r.

Adam Myśliński

stypendium artystyczne Fundacji Balet

2008 r.

Tomasz Fabiański

stypendium artystyczne Fundacji Balet

2006 r.

Joanna Drabik

stypendium artystyczne Fundacji Balet