XII MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHOREOGRAFICZNY UCZNIÓW SZKÓŁ BALETOWYCH im. BOŻENY KOCIOŁKOWSKIEJ

Już 27 stycznia 2022 roku zaczynamy kolejną edycję Konkursu. Harmonogram przedstawimy w najbliższym czasie, natomiast po wszystkie informacje zapraszamy do zakładki MKCH 2022.

STAY TUNED!

więcej

REKRUTACJA 2022/2023

Ogłaszamy rozpoczęcie rekrutacji do klasy I baletowej na rok szkolny 2022/2023. Pierwszy termin badania predyspozycji wyznaczono na 7 lutego - aby umówić się na badanie, prosimy o wypełnienie i wysłanie wniosku na adres szkoły. Skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia godziny badania przydatności. Szczegóły i formularze w zakładce Rekrutacja.

więcej

Koncert "Polskie Tańce Narodowe"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert polskich tańców narodowych w dniu 7 listopada 2021r. o godzinie 16:00 w Bytomskim Centrum Kultury w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, a przygotowanych przez panią Zofię Czechlewską i Katarzynę Dziok.

Koncert połączony jest z promocją najnowszej książki Zofii Czechlewskiej „Polskie tańce narodowe”.

Bilety w cenie: normalny 20 złotych, ulgowy 10 złotych.

więcej

XVI Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kilka tygodni temu na stronie Uniwersytetu znalazł się artykuł ZACZYNAMY z zapowiedzią rozpoczęcia kolejnego - 16-tego - roku działalności Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Niezwykle miło było nam ZACZĄĆ nowy rok akademicki wraz zaproszonymi gośćmi oraz słuchaczami Uniwersytetu, uświetniając inaugurację programem artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Katarzyny Dziok.

więcej

Spotkanie autorskie z Panem Sławomirem Pietrasem

Spotkanie autorskie z Panem Sławomirem Pietrasem w ramach obchodów 75-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego oraz promocji Jego najnowszej książki.

więcej

Młody Duch Tańca - IV edycja

Spektakl w reżyserii Wiesława Dudka „Dzieci syberyjskie” jest wzruszającą impresją baletową w choreografii Zofii Czechlewskiej, Krystyny Frąckowiak, Wiesława Dudka zainspirowaną prawdziwą historią 900 polskich dziewcząt i chłopców repatriowanych z Syberii i Mandżurii w latach 1919–1923.

więcej

Astronomy Picture of the Day

Perseida w towarzystwie Galaktyki Andromedy i podwójnej gromady gwiazd w Perseuszu autorstwa Marzeny Rogozińskiej

więcej

Pocztówka "Uchwycone w kadrze"

Dzień dobry :) Moja pierwsza taneczna sesja zdjęciowa!!!

więcej