Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Aktualności

UWAGA

            Informujemy, że zakwaterowanie uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Internacie przewidujemy 2 września 2019r.
od godziny 15:00, czyli po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego
w sali nr 1 w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej.

Sytuacja ta wynika z realizacji projektu Młody Duch Tańca
i koncertem w dniu 1 września 2019r., na który serdecznie zapraszamy.

“Młody Duch Tańca” projekt polsko - japoński, miał swoją prapremierę we wrześniu 2017 roku. Spektakl odniósł ogromny sukces w kraju, jak i również został zauważony na arenie międzynarodowej. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w dziedzinie baletu. Celem tego projektu jest budowanie mostów między Polską i Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu. Projekt nie jest komercyjny i przewidziany na wiele lat, umacniając jeszcze bardziej więzi polsko - japońskie.

 

W zeszłym roku projekt został po raz pierwszy pokazany w Japonii. Był on częścią zeszłorocznych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie zostało zaprezentowane wiele polskich akcentów, dorobek polskiego dziedzictwa narodowego oraz została wyświetlona projekcja multimedialna poświęcona tej rocznicy, którą specjalnie z tej okazji przygotował Instytut Polski w Tokio. 

Tegoroczna edycja “Młodego Ducha Tańca” jest dedykowana setnej rocznicy nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Najpierw 11 lipca spektakl zostanie zaprezentowany publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia spektakl po raz drugi poleci na tourneé do Japonii gdzie zaprezentuje się publiczności w Osace (27.07), Kioto (29.07) i Tokio (01 i 02.08).

 

Należy zwrócić uwagę, że jest to wartościowy projekt, który jest polsko - japońskim przedsięwzięciem, gdzie z jednej strony pomysłodawcą i reżyserem tego spektaklu jest Wiesław Dudek, wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu “Gloria Artis” oraz “Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego” Pana Piotra Glińskiego, a z drugiej strony balerina, ikona japońskiego baletu, pierwsza solistka K-ballet company (Kumakawa Ballet Company) Shoko Nakamura. Ważną częścią tego projektu jest popularyzacja polskich tańców ludowych i narodowych w Japonii, tańce te będą stanowić bardzo ważną część tego spektaklu. Oprócz tego zostaną zaprezentowane tańce w różnych technikach od klasycznej po stepowanie do muzyki polskich kompozytorów i autorstwa znanych polskich choreografów. Innym ciekawym akcentem w tym  przedstawieniu są projekcje multimedialne które pokazują przygotowania młodych artystów zza kulis oraz oddają nastrój ducha tańca autorstwa pana Janusza Marchewy.

 

Ostatnim etapem w 2019 roku, podsumowującym trzyletnią współpracę polsko-japońską, jak i również uczczenie wspomnianej rocznicy będzie prezentacja spektakli w Polsce. Na przełomie sierpnia i września zaprezentowane zostaną przedstawienia w Koszęcinie (29.08), Piotrkowie Trybunalskim (30.08), Bytomiu (01.09), Wrocławiu (03.09), Poznaniu (05.09), Łodzi (06.09) z wielkim finałem w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie (08.09).

 

W spektaklu wystąpi ponad 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, którzy w swym dorobku mają już wiele osiągnięć artystycznych oraz są posiadaczami prestiżowych nagród i stypendiów. Zobaczymy zwycięzcę oraz finalistów konkursu “Młody Tancerz Roku” 2019  jak i również finalistów prestiżowych konkursów Prix de Lausanne czy YAGP (Youth American Grand Prix).

Serdecznie zapraszamy, emocji na pewno nie zabraknie! 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się

2 września 2019r. o godzinie:

 • 12:00 dla klas wczesnoszkolnych
 • 15:00 dla klas I – IX baletowych

UWAGA

19.06.2019r. o godz. 16:00

w Operze Śląskiej

odbędzie się Koncert końcoworoczny.

 

W związku z powyższym dzieci uczęszczające


na zajęcia baletowe prosimy o przybycie
do Opery Śląskiej


w dniu 19 czerwca 2019r. o godz. 12:45.

 

Przewidujemy:

12:45 - spotkanie przy kasach

13:00 – 13:45 – próba grupa młodsza

13:45 – 14:30 – próba grupa starsza

14:30 – 15:30 – przerwa na obiad (pod opieką rodziców)

15:30 - gotowość do koncertu

 

Bezpośrednie zajęcia przygotowujące do spektaklu - próba są odpłatne w cenie

dotychczasowych zajęć.

Praktyka czyni mistrza

Udział w praktykach scenicznych jest bardzo ważnym i wartościowym elementem kształcenia tancerza. Nasi uczniowie regularnie angażowani są do występów w spektaklach baletowych Opery Śląskiej. W tym roku tańczyli tradycyjnie już w „Dziadku do orzechów”, ale także w „Królewnie Śnieżce” i „Szeherezadzie/Medei”. Aktualnie bardzo liczna grupa naszych uczniów - od klasy drugiej po ósmą - biorze udział w próbach do „Don Kichota”, którego premiera przewidziana jest na 26 kwietnia.

Równocześnie w marcu trzy uczennice klasy IX - Samira Bober, Karolina Parzoch i Dominika Pyka zostały zaangażowane w ramch praktyk scenicznych do spektaklu „Giselle” w Operze Wrocławskiej.

Koncert środowiskowy

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. z tej okazji społeczność Zespołu Szkół Specjalnych zorganizowała uroczyste obchodu połączone z występami zaproszonych gości. śród nich znaleźli się wybrani uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII naszej szkoły. Zaprezentowali się oni w polskich tańcach narodowych w przygotowaniu  pani Katarzyny Dziok.

UWAGA

W poniedziałek tj. 8 kwietnia 2019

Zajęcia baletowe dla dzieci pozaszkolnych
odbywają się zgodnie z planem.

 

Z Gdańska wracamy z tarczą!

Od 19 do 24 marca 2019 roku wybrani uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach konkursowych podczas XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego – Gdańsk 2019 organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej i Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Janiny Jarzynówny - Sobczak w Gdańsku.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 78 młodych tancerzy – reprezentantów wszystkich państwowych szkół baletowych, a rywalizowali oni w dwóch kategoriach: tańca klasycznego i tańca współczesnego. Konkurs składał się z trzech etapów – obowiązkowej lekcji i z pokazów scenicznych na scenie Opery Bałtyckiej. Spośród naszych uczniów do finału weszło aż siedmioro uczestników obu kategorii.

W niedzielę 24 marca odbył się uroczysty Koncert Galowy laureatów tegorocznego konkursu. Wśród nich znalazło się pięcioro młodych tancerzy z Bytomia! Warto podkreślić, że w kategorii tańca klasycznego grupy starszej po raz trzeci z kolei pierwsze miejsce w tym najważniejszym w Polsce konkursie baletowym zdobyła reprezentantka naszej Szkoły – Gabrysia Dąbek!

Wszystkim uczestnikom, finalistom i laureatom gratulujemy!

Potrójny sukces w konkursie PERŁY TAŃCA

16 marca 2019 r. w Sali Młynarskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się po raz pierwszy uroczysta Gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie PERŁY TAŃCA, którego celem jest wyróżnienie i uhonorowanie najwybitniejszych przedstawicieli sztuki tańca: choreografów, tancerzy, pedagogów, teoretyków tańca, promotorów i utalentowanej młodzieży.

Wśród nominowanych artystów znalazły się absolwentki naszej Szkoły - Paulina Bidzińska, Michalina Drozdowska i Alicja Bajorek.

Nagrody w swoich kategoriach zdobyły:

Paulina Bidzińska – absolwentka OSB im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu 2017r. otrzymała nagrodę Olgi Sawickiej przyznawaną utalentowanej młodzieży w wieku 16-20 lat

Alicja Bajorek - absolwentka OSB im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu 2015r. otrzymała nagrodę za najlepszy debiut na scenach zawodowych teatrów operowo - baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych.

W trakcie Gali wręczono również nagrody pozaregulaminowe. Bartłomiej Malarz, uczeń klasy IX naszej Szkoły został laureatem nagrody specjalnej Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dla młodych tancerzy w wieku 16-20 lat zgłoszonych do nagrody im. Olgi Sawickiej.

Każdy laureat otrzymał nagrodę finansową oraz statuetkę - miniaturę rzeźby „W hołdzie polskim artystom baletu”, która została odsłonięta 8 października 2016 r. przed Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Autorem rzeźby jest Zbigniew Stanuch, a pomysłodawczynią pani Bożena Kociołkowska. Konkurs PERŁY TAŃCA odbywa się pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego. Organizatorami konkursu są: Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundacja Sztuki Tańca.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Pulsacja w Józefowie

2-3 marca uczniowie klas IV, V, VII i VIII brali udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich „NARODOWA PULSACJA” w Józefowie. Ideą tego konkursu jest łączenie tradycji z nowoczesnością w sposób twórczy. Prezentowane na nim są tradycyjne tańce polskie – polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, oberek w nowych, świeżych i współczesnych interpretacjach.

Na tym niezwykłym konkursie nasza Szkoła zaprezentowała dwanaście kompozycji w opracowaniu pani Katarzyny Dziok i pani Zofii Czechlewskiej. Sześć z tych układów zostało nagrodzonych. Oto lista laureatów:

Kategoria: Etiuda taneczna

miejsce II

I co dalej

muzyka: Krzesimi Dębski

choreografia: Katarzyna Dziok

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Oliwia Gloc, Adam Pytel

 

miejsce IV

To nasz kujawiak

muzyka: Marian Skorupiński

choreografia: Katarzyna Dziok

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Martyna Puzio, Adam Pytel

 

miejsce V

Zabawy krakowskie

muzyka: Jan Stefani "Krakowiacy i Górale"

choreografia: Zofia Czechlewska

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Wiktoria Kłosińska, Arkadiusz Gajdzik

 

Kategoria: Inscenizacja taneczna

miejsce II

Dwie siostry

muzyka: Adam Panufnik

choreografia: Katarzyna Dziok

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Olga Brzęczek, Zuzanna Frank

 

miejsce IV

Do utraty tchu

muzyka: Grażyna Bacewicz

choreografia: Katarzyna Dziok

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Sylwia Klonowska

 

miejsce V

Fujarka

muzyka: Witold Lutosławski "Mała Suita Polska"

choreografia: Zofia Czechlewska

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Wiktoria Gabor, Jakub Pytel

 

Specjalna nagroda Michała Elwiro Andriollego za kreacje sceniczne (nagrody finansowe)

 

Do utraty tchu - Sylwia Klonowska - Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Nagroda finansowa dla autorów choreografii, które otrzymały I, II i III miejsca:

 

- Katarzyna Dziok

Komunikat!

Szanowni Rodzice, kierujemy do Państwa informację związaną z odbiorem dzieci po koncercie w dniu 21.11.2018r. Uczniowie biorący udział w koncercie mogą być odebrani w Katowicach przez rodziców, po wcześniejszej porozumieniu z opiekunami dzieci. Pozostali uczniowie wracają autokarem pod Operę Śląską (przewidziany powrót około godziny 20:15). Dzieci z internatu odwiezione będą autokarem do internatu.

W dniu 9 listopada 2018 zapraszamy na spotkania z nauczycielami
zebrania trójek klasowych  - 16:30 pracownia językowa
zebrania z wychowawcami w klasach - 17:00

Dzień 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od pracy.

02.11.2018r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

KONCERT ŚRODOWISKOWY
TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK
21 września 2018 roku godz. 18.00

Zajęcia baletowo-rytmiczne dla dzieci pozaszkolnych

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych

młodsza 5 lat

starsza 6 - 10 lat

 

Startujemy 17 września 2018 roku

godzina 16:15 - grupa młodsza
prowadząca: Pani Dominika Koj oraz Mirella Warzecha (akompaniament)

 

godzina 17:00 - grupa starsza

prowadząca Pani Ewa Sobolewska oraz Edyta Szymańska (akompaniament)

 

Koszt to 100 zł za karnet bądź 25 zł jednorazowe wejście.

Obowiązkowy strój (różowe body, białe rajstopki i baletki).

Jedyny warunek jaki musi dziecko spełnić to ukończone 5 lat.

Karta uczestnictwa do pobrania w załączniku.

Regulamin 2018.docx

ZAPRASZAMY

Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się 14 września 2018r.:

- o godz. 17:00 - spotkanie ogólne z dyrekcją szkoły (sala baletowa nr 7),

- o godz. 17:30 - spotkania z wychowawcami w klasach,

- o godz. 18:30 - spotkanie Rady Rodziców, w celu wybrania nowego prezydium RR (sala językowa).

Serdecznie zapraszamy

W dniu 29.08.2018 odbędzie się:
- o godzinie 9:00 konferencja plenarna całej RP
- o godznie 11:00 szkolenie RODO
- o godzinie 13:00 spotkanie dyrekcji z nauczycielami ogólnokształcącymi oraz wychowawcami świetlicy.
W dniu 30.08.2018 odbędą się następujące spotkania dyrekcji:
- o godzinie 10:00  spotkanie z nauczycielami akompaniatorami
- o godzinie 12:00 spotkanie z nauczycielami zawodowcami
- o godzinie 14:30 spotkanie z wychowawcami internatu (miejsce spotkania - internat szkoły).
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 września 2018 r. o godzinie:
- 9:00 - klasy wczesnoszkolne i klasa I baletowa
- 10:30 klasy II - IX baletowe

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2018r. w godzinach:

9:00 klasy wczesnoszkolne

10:30 pozostałe klasy

W niedzielę 29 kwietnia 2018 roku odbyła się 

XI Gala Baletowa z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

w Operze Śląskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa we współpracy z Operą Śląską, zespołami baletowymi Śląska oraz gośćmi z Polski i zagranicy. Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Gminy Bytom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gali za wyjątkowy wieczór taneczny, widowni za gorące przyjęcie, a sponsorom za umożliwienie realizacji tego wyjątkowego projektu.

5 kwietnia w godzinach 10.00-18.00

zapraszamy dziewczynki i chłopców kończących III kl. SP (9-10 lat)

na połączony z rekrutacją

 

Dzień Otwarty Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej

im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu,

 

w której przez 9 lat pod okiem doświadczonych pedagogów uczymy dzieci tańca klasycznego, ludowego i współczesnego oraz kształcimy je w zakresie ogólnym.

W szkole panuje kameralna atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi, a znakomita lokalizacja to niewątpliwy atut naszej placówki. Położona jest wśród śląskich scen baletowych, na których nasi uczniowie przygotowują się do zawodu, a potem często już jako zawodowi tancerze podejmują pracę w Operze Śląskiej, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” czy w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark”, a także na pozostałych scenach krajowych i zagranicznych.

Harmonogram Dnia Otwartego:

SPACER PO SZKOLE

- godziny zwiedzania:10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30

- uczennice i uczniowie klasy 5 baletowej opowiedzą o specyfice szkoły, odpowiedzą na pytania i pokażą najważniejsze miejsca w szkole – sale baletowe, kostiumerię, sale lekcyjne, salę do zajęć z zasad charakteryzacji, salę językową i komputerową

- w tracie zwiedzania szkoły będzie możliwość zobaczenia fragmentów lekcji tańca klasycznego, charakterystycznego i ludowego oraz współczesnego

- w sali rytmicznej będzie można przymierzyć wybrane kostiumy, stroje baletowe, stanąć przy baletowym drążku i już poczuć się jak uczeń lub uczennica szkoły

 

BADANIE PRZYDATNOŚCI

- godziny: 10.30, 12.30, 14.00, 16.00

 

MINI KONCERTY UCZNIÓW SZKOŁY w sali baletowej nr.1

- godziny 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

- w programie koncertów dzieci zaprezentują się w numerach tanecznych w technice tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej  w Bytomiu odbędą się w dniach 26, 27, 28 marca 2018r. w następujących godzinach:

godzina 9:00 klasy 1 - 4

godzina 11:00 klasy 5 - 9

Rekolekcje będą się odbywały w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bytomiu.

Konferencja plenarna Rady Pedagogicznej odbędzie się 12 lutego 2018r. o godzinie 15:20

Zajęcia baletowe dla dzieci w czasie ferii nie odbywają się. Zapraszamy na zajęcia 12 lutego o godzinie 17:00.

"Szanowni Rodzice
Odpowiadając na Państwa prośbę o umieszczaniu na stronie Szkoły wszelkich zastępstw i planów związanych z reorganizacją zajęć, powiadamiamy, że w zakładce "Zastępstwa/ reorganizacja zajęć" znajdziecie Państwo stosowne komunikaty"

22 września uczniowie i uczennice klas II- IX naszej szkoły wzięli udział w środowiskowym Koncercie Inauguracyjnym kolejnego roku akademickiego Bytomskiego Uniwersytetu III  Wieku w Bytomskim Centrum Kultury. Zaprezentowali układy ludowe w choreografii i przygotowaniu pani Katarzyny Dziok i Anny Charyckiej oraz układ współczesny w choreografii i opracowaniu Anny Śmiganowskiej.

30 września 2017r. w naszej szkole odbędą się warsztaty edukacyjne dla akompaniatorów szkół baletowych z zakresu "Improwizacji fortepianowej w lekcji tańca".

Szczegóły znajdują się w programie warsztatów.

Zgłoszenia uczestników prosimy kierować do dnia 22 września 2017r. na adres e-mail: sbaletowa@interia.pl lub faxem pod numer 32 787 01 02 na druku, który znajduje się poniżej.

 

Program VI warsztatów dla akompaniatorów szkół baletowych.docx

 ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DLA AKOMPANIATORÓW Z ZAKRESU.doc

Już w najbliższy poniedziałek (18 września) zapraszamy na pierwsze zajęcia ogniska baletowego.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17. O godzinie 16:45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców. W trakcie spotkania będzie można zapisać dziecko na zajęcia oraz wykupić bilet/karnet.

Serdecznie zapraszamy. 

9 września w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i 10 września w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyły się dwa niezwykłe spektakle taneczne pt. „Młody Duch Tańca”. Spektakle te były zwieńczeniem pracy naszych uczniów i nauczycieli przy międzynarodowym projekcie baletowym zainicjowanym przez tancerza i pedagoga, pana Wiesława Dudka. Ideą projektu było połączenie środowisk baletowych z Polski i Japonii, a udział w nim wzięli pedagodzy i uczniowie bytomskiej i łódzkiej szkoły baletowej oraz japońscy uczniowie ze szkół europejskich.

Dziękujemy wszystkim choreografom, pedagogom i młodym uczestnikom za zaangażowanie i oddanie się temu niezwykłemu przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania kierujemy do pomysłodawcy i reżysera spektaklu, pana Wiesława Dudka, dzięki któremu spektakl Młody Duch Tańca doczekał się realizacji.

Dziękujemy także Dyrekcji Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi za owocną współpracę i Dyrektorom Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Opery Śląskiej w Bytomiu za udostępnienie sceny i pomoc w realizacji spektakli.

 

Dyrekcja OSB

 

     

Plakat.jpg

Baner.png

Młodzi artyści z Europy i Japonii z najlepszych szkół baletowych Berlin, Budapeszt, Bytom, Łódź, Paryż, Stuttgart, Tokio, Fukuoka.

Międzynarodowy spektakl MŁODY DUCH TAŃCA to widowisko baletowe, w którym wezmą udział najzdolniejsi uczniowie dwóch publicznych szkół baletowych (Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Teatrze  Bytomiu), jak również ich japońscy rówieśnicy uczący się w najlepszych szkołach baletowych w Europie i Japonii.

Spektakl zostanie zaprezentowany w Łódzkim Teatrze Wielkim i Teatrze Rozrywki w Chorzowie, promując dokonania młodych adeptów sztuki tańca wśród szerokiej publiczności. Oprócz tancerzy wezmą w nim udział młodzi japońscy instrumentaliści wykonujący tradycyjną grę na bębnach Wadaiko oraz uczniowie folklorystycznego wydziału Węgierskiej Akademii Tańca z Budapesztu. Wykonawcy będą mieli wyjątkową możliwość nie tylko zaprezentowania się przed publicznością na profesjonalnej scenie, ale i podniesienia umiejętności tanecznych oraz kształtowania własnej osobowości artystycznej poprzez pracę nad układami choreograficznymi utrzymanymi w różnych technikach tańca (taniec klasyczny i współczesny).

Opiekę artystyczną nad spektaklem objęli pedagodzy i znakomici artyści o międzynarodowej renomie, tacy jak: Wiesław Dudek, Shoko Nakamura, Eric Gautgier, Xenia Wiest czy Anna Nowak, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Katarzyna Kozielska.

Papremiera 4 września 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi
Bilety w cenie: 20 zł i 5 zł (dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji)

bilety i opis wydarzenia na stronie Teatru Rozrywki - http://www.teatr-rozrywki.pl/na-afiszu/278.html?view=event
strona wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1862235917359940

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

HARMONOGRAM ROZGRZEWEK, PRÓB, KONCERTÓW W DNIACH 7 - 10 WRZEŚNIA 2017r.

 

harmonogram.docx


Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7:00 - 17:30

Dyżury w internacie od 25 sierpnia 2017r.

DYŻURY W INTERNACIE OD 25.08.docx

Zapisz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017r.

klasy wczesnoszkolne i I baletowa- godz. 10.30

klasy II- IX baletowe- godz. 9.00

Paulina Bidzińska - tegoroczna absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu zdobyła tytuł Młodego Tancerza Roku! Serdecznie gratulujemy!

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

W kategorii: polskie tańce narodowe, duet:

 • II nagroda ex aequo - „Świeci miesiąc” w choreografii Anny Charyckiej.
 • III nagroda ex aequo - „Podkóweczki dajcie ognia, bo dziewczyna tego godna” chor. Katarzyna Dziok. oraz za utwór „Nie uciekaj mi dziewczyno” w choreografii Anny Charyckiej.

W kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego:

 • III miejsce ex aequo soliści - „Z tęsknoty” w choreografii Katarzyny Dziok.
 • I nagroda duety - „Oj strachu, strachu” Katarzyny Dziok.

W tańcu zespołowym w stylizacji polskiego folkloru:

 • I miejsce - „Oberkowe wywijanie” w choreografii Anny Charyckiej.
 • II miejsce ex aequo - „Oczekiwanie” w chor. Katarzyny Dziok.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że planowane w Kalendarzu Roku Szkolnego 2016/2017 zebranie rodziców w dniu 26 maja 2017r. jest przeniesione na 2 czerwca 2017r.(piątek) na godz. 17:00. Przepraszamy za zaistniałą zmianę.

Trójki klasowe spotykają się również 2 czerwca 2017r. o godz. 16:30 w sali językowej.

Proponowane oceny na koniec roku szkolnego zostaną wystawione do 26 maja 2017r. i będą do wglądu w dzienniku elektronicznym.

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku odbyła się jubileuszowa 

X Gala Baletowa z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

w Operze Śląskiej.

fot. Ewa Krasucka

 

Pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa we współpracy z Operą Śląską, zespołami baletowymi Śląska i licznymi gośćmi z Polski i zagranicy.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gali za wyjątkowy wieczór taneczny, widowni za gorące przyjęcie, a sponsorom za umożliwienie realizacji tego wyjątkowego projektu.

W dniach 26 - 28 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył sie Jubileuszowy X Miedzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2017, a XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych  Szkół Baletowych w Polsce 2017"

Sukcesy naszych uczennic:

 

Maja Liszczyk - Stypendium Artystyczne Fundacji Balet

przygotowanie: Katarzyna Aleksander - Kmieć, Natalia Fedorowa

 

Paulina Bidzińska - Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna

przygotowanie: Aleksandra Piotrowska - Zaręba, Anna Śmiganowska

 

 

W dniach 4 - 9 kwietnia 2017 r. odbył się XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA im. Wojciecha Wiesiołłowskiego  w Gdańsku.

Paulina Bidzińska z klasy IX  zdobyła I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej dziewcząt. 

Maja Rymek z klasy VII zdobyła II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt.

Uwaga! Konkurs!

Zaprojektuj exlibris!

Z okazji 70 lecia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs i zaprasza wszystkich uczniów do zaprojektowania znaku graficznego biblioteki szkolnej, którym już zawsze będą sygnowane szkolne książki. Zwycięzca na stałe zapisze się w historii naszej Szkoły, gdyż szkolne książki będą posiadały ekslibris przez niego zaprojektowany. Prace należy zgłaszać do końca kwietnia, wszystkie propozycje zostaną zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej. Tymczasem można w szkole podziwiać poświęconą temu zagadnieniu wystawę przygotowaną przez uczennice klasy V.

Exlibris Afisz 2.doc

KONKURS NA EXLIBRIS.docx

25 lutego w Operze Śląskiej odbył się szkolny koncert karnawałowy pt. „Wieczór w Operze”. Ci, którzy zdecydowali się spędzić ten ostatkowy czas z nami, mieli szansę podziwiać uczniów wszystkich klas w repertuarze klasycznym, współczesnym i charakterystycznym. Całość spajał piękny walc, a dodatkową atrakcją była możliwość nabycia karnawałowych masek.

W dniu 11.01.2017r. (środa) o godzinie 15:45 - sala baletowa nr 7

odbędzie się popis kolęd uczniów klas wczesnoszkolnych.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i rodziców.

RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!

Informujemy, że 19 grudnia (poniedziałek) nie będzie zajęć Ogniska Baletowego.

Następne zajęcia Ogniska Baletowego odbędą się 9 stycznia 2017r. o godzinie 17:00.

Koncert w Koszęcinie 09.12.2016 r.

Harmonogram, lista osób wyjeżdżających do Koszęcina:

Harmonogram, lista_uczestników.docx

Program konceru:

Program koncertu.docx

 

 

 

Zmiana planu od 5 grudnia 2016r.

dotyczy klas:

 • I wczesnoszkolnej,
 • III wczesnoszkolnej,
 • II baletowej,
 • IV baletowej,
 • IX baletowej

  plan lekcji 2016- 2017 - od 5.12.pdf

 

Koncert Bożonarodzeniowy odbędzie się 21 grudnia 2016 r.

 • Klasy od II wczesnoszkolnej do II baletowej o godzinie 16:00
 • Klasy od III baletowej do IX baletowej o godzinie 18:00

 

10 marca w ramach konkursu „Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń” odbyły się w Szkole trzy spotkania z ratownikiem medycznym, który przeszkolił uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczennice i uczniowie klas II, V, VII i III poznawali między innymi podstawowe zasady dotyczące postępowania w razie wypadku, urazu, czy omdlenia oraz uczyli się prawidłowego wykonywania masażu serca.  

Zdjęcia

RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!
Informujemy, że kolejne zajęcia z Ogniska Baletowego odbędą się po
feriach zimowych, tj. 30 stycznia 2017r. o godzinie 17.00

Szanowni Państwo,

dziękuję Gościom, Absolwentom, Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom
i ich Rodzicom oraz Przyjaciołom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu za udział w uroczystości z okazji 70-lecia powstania naszej Szkoły.

Elżbieta Mendakiewicz

Dyrektor Szkoły

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci,

Każdy z Was, czego wielokrotnie byłam świadkiem, odwiedzając naszą szkołę,
z nieśmiałością, bez względu na wiek, poszukuje śladów swojej obecności.

Zapewniam Państwa, każdy z Was tworzył historię tej szkoły i pozostawił ślady:
w dokumentach, na zdjęciach, filmach,
a przede wszystkim w pamięci: nauczycieli i swojej nawzajem.

Tę historię zapisywaliście codzienną pracą, nauką w szkole, swoimi doświadczeniami.

Obecność Państwa w Operze Śląskiej
w dniu obchodów Jubileuszu Szkoły świadczy o tym, jak ważne dla Was są korzenie działalności artystycznej, a także przyjaźnie, sympatie, pierwsze miłości...

Niezwykłość tej Szkoły tworzy atmosfera budowana na co dzień przez ludzi: nauczycieli i uczniów, którzy wspierają się, motywują i uczą od siebie nawzajem. Tylko dzięki tej świadomości szkoła może kształtować przyszłych artystów i odnosić sukcesy... a jest ich wiele.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
w swojej nazwie zawiera ideę kształcenia tancerzy i ludzi o szerokich horyzontach. Artystów, którzy mogą dojrzale wypowiadać się poprzez taniec.

TANIEC ŁĄCZY LUDZI...

Elżbieta Mendakiewicz

Dyrektor Szkoły

Serdecznie przepraszam Absolwentów z roku 1957, których nazwiska z powodu błędów technicznych nie zostały umieszczone w jubileuszowym folderze

Panią Alicję Basiuk

Pana Waldemara Karsta

Pana Jana Lisowskiego

Panią Izabellę Owoc

Panią Krystynę Wątor

Przepraszam i informuję, że przygotowujemy wersję poprawioną folderu, która zostanie przesłana do Państwa.

Ubolewam nad tym, że w dniu, w którym chcieliśmy uhonorować wszystkich Absolwentów, w tym wyżej wymienionych Państwa, doszło do tak przykrego dla obu stron błędu, którego nie udało się uniknąć.

Proszę o wielkoduszność i wyrozumiałość.

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 1 września 2016 r.:

o godzinie 11          klasy wczesnoszkolne

o godzinie 9          klasy I - IX baletowe

IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy „ZŁOTE POINTY 2016" w Szczecinie

Letnia Szkoła Artystyczna 2016 - Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk'' im. Stanisława Hadyny

UWAGA RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!

Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. zmienia się cena karnetów i biletów.

Karnet na 5 wejść będzie kosztować 85 zł, natomiast bilet jednoraz

W dniu 21.12.2015 r. zajęcia z Ogniska Baletowego nie odbędą się. 24.12.2015 r. (Wigilia) Sekretariat Szkoły jest nieczynny.

Zajęcia z Ogniska Baletowego w nowym roku odbędą się 04 stycznia 2016 r. (poniedziałek) 16.00

(czytaj całość)

Od trzech lat bytomska szkoła baletowa rozbrzmiewa nie tylko dźwiękami muzyki, ale również radosnymi głosami maluchów.