Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Aktualności

Informujemy, że 2 stycznia 2018r. nie będzie zajęć Ogniska Baletowego.

Składamy serdeczne podziękowania

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz pracownikom Opery Śląskiej

za zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektu "I była w tym Polska".

Dziękujemy również rodzicom za obecność i wsparcie.

Dziękujemy i gratulujemy!!!

  Recenzja.pdf

"Szanowni Rodzice
Odpowiadając na Państwa prośbę o umieszczaniu na stronie Szkoły wszelkich zastępstw i planów związanych z reorganizacją zajęć, powiadamiamy, że w zakładce "Zastępstwa/ reorganizacja zajęć" znajdziecie Państwo stosowne komunikaty"

Serdecznie zapraszamy na występy naszych uczniów na koncertach "I była w tym Polska", które odbędą sie 18 listopada w Operze Śląskiej w Bytomiu (godzina 18:00) oraz 20 listopada w Starochorzowskim Domu Kultury (godzina 12:00).

Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch koncertach "I była w tym Polska" w Bytomskim Centrum Kultury - 6 listopada oraz w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej - 14 listopada. 

22 września uczniowie i uczennice klas II- IX naszej szkoły wzięli udział w środowiskowym Koncercie Inauguracyjnym kolejnego roku akademickiego Bytomskiego Uniwersytetu III  Wieku w Bytomskim Centrum Kultury. Zaprezentowali układy ludowe w choreografii i przygotowaniu pani Katarzyny Dziok i Anny Charyckiej oraz układ współczesny w choreografii i opracowaniu Anny Śmiganowskiej.

30 września 2017r. w naszej szkole odbędą się warsztaty edukacyjne dla akompaniatorów szkół baletowych z zakresu "Improwizacji fortepianowej w lekcji tańca".

Szczegóły znajdują się w programie warsztatów.

Zgłoszenia uczestników prosimy kierować do dnia 22 września 2017r. na adres e-mail: sbaletowa@interia.pl lub faxem pod numer 32 787 01 02 na druku, który znajduje się poniżej.

 

Program VI warsztatów dla akompaniatorów szkół baletowych.docx

 ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DLA AKOMPANIATORÓW Z ZAKRESU.doc

Już w najbliższy poniedziałek (18 września) zapraszamy na pierwsze zajęcia ogniska baletowego.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17. O godzinie 16:45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców. W trakcie spotkania będzie można zapisać dziecko na zajęcia oraz wykupić bilet/karnet.

Serdecznie zapraszamy. 

9 września w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i 10 września w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyły się dwa niezwykłe spektakle taneczne pt. „Młody Duch Tańca”. Spektakle te były zwieńczeniem pracy naszych uczniów i nauczycieli przy międzynarodowym projekcie baletowym zainicjowanym przez tancerza i pedagoga, pana Wiesława Dudka. Ideą projektu było połączenie środowisk baletowych z Polski i Japonii, a udział w nim wzięli pedagodzy i uczniowie bytomskiej i łódzkiej szkoły baletowej oraz japońscy uczniowie ze szkół europejskich.

Dziękujemy wszystkim choreografom, pedagogom i młodym uczestnikom za zaangażowanie i oddanie się temu niezwykłemu przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania kierujemy do pomysłodawcy i reżysera spektaklu, pana Wiesława Dudka, dzięki któremu spektakl Młody Duch Tańca doczekał się realizacji.

Dziękujemy także Dyrekcji Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi za owocną współpracę i Dyrektorom Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Opery Śląskiej w Bytomiu za udostępnienie sceny i pomoc w realizacji spektakli.

 

Dyrekcja OSB

 

     

Plakat.jpg

Baner.png

Młodzi artyści z Europy i Japonii z najlepszych szkół baletowych Berlin, Budapeszt, Bytom, Łódź, Paryż, Stuttgart, Tokio, Fukuoka.

Międzynarodowy spektakl MŁODY DUCH TAŃCA to widowisko baletowe, w którym wezmą udział najzdolniejsi uczniowie dwóch publicznych szkół baletowych (Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Teatrze  Bytomiu), jak również ich japońscy rówieśnicy uczący się w najlepszych szkołach baletowych w Europie i Japonii.

Spektakl zostanie zaprezentowany w Łódzkim Teatrze Wielkim i Teatrze Rozrywki w Chorzowie, promując dokonania młodych adeptów sztuki tańca wśród szerokiej publiczności. Oprócz tancerzy wezmą w nim udział młodzi japońscy instrumentaliści wykonujący tradycyjną grę na bębnach Wadaiko oraz uczniowie folklorystycznego wydziału Węgierskiej Akademii Tańca z Budapesztu. Wykonawcy będą mieli wyjątkową możliwość nie tylko zaprezentowania się przed publicznością na profesjonalnej scenie, ale i podniesienia umiejętności tanecznych oraz kształtowania własnej osobowości artystycznej poprzez pracę nad układami choreograficznymi utrzymanymi w różnych technikach tańca (taniec klasyczny i współczesny).

Opiekę artystyczną nad spektaklem objęli pedagodzy i znakomici artyści o międzynarodowej renomie, tacy jak: Wiesław Dudek, Shoko Nakamura, Eric Gautgier, Xenia Wiest czy Anna Nowak, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Katarzyna Kozielska.

Papremiera 4 września 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi
Bilety w cenie: 20 zł i 5 zł (dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji)

bilety i opis wydarzenia na stronie Teatru Rozrywki - http://www.teatr-rozrywki.pl/na-afiszu/278.html?view=event
strona wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1862235917359940

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

HARMONOGRAM ROZGRZEWEK, PRÓB, KONCERTÓW W DNIACH 7 - 10 WRZEŚNIA 2017r.

 

harmonogram.docx


Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7:00 - 17:30

Dyżury w internacie od 25 sierpnia 2017r.

DYŻURY W INTERNACIE OD 25.08.docx

Zapisz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017r.

klasy wczesnoszkolne i I baletowa- godz. 10.30

klasy II- IX baletowe- godz. 9.00

Paulina Bidzińska - tegoroczna absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu zdobyła tytuł Młodego Tancerza Roku! Serdecznie gratulujemy!

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

W kategorii: polskie tańce narodowe, duet:

 • II nagroda ex aequo - „Świeci miesiąc” w choreografii Anny Charyckiej.
 • III nagroda ex aequo - „Podkóweczki dajcie ognia, bo dziewczyna tego godna” chor. Katarzyna Dziok. oraz za utwór „Nie uciekaj mi dziewczyno” w choreografii Anny Charyckiej.

W kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego:

 • III miejsce ex aequo soliści - „Z tęsknoty” w choreografii Katarzyny Dziok.
 • I nagroda duety - „Oj strachu, strachu” Katarzyny Dziok.

W tańcu zespołowym w stylizacji polskiego folkloru:

 • I miejsce - „Oberkowe wywijanie” w choreografii Anny Charyckiej.
 • II miejsce ex aequo - „Oczekiwanie” w chor. Katarzyny Dziok.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że planowane w Kalendarzu Roku Szkolnego 2016/2017 zebranie rodziców w dniu 26 maja 2017r. jest przeniesione na 2 czerwca 2017r.(piątek) na godz. 17:00. Przepraszamy za zaistniałą zmianę.

Trójki klasowe spotykają się również 2 czerwca 2017r. o godz. 16:30 w sali językowej.

Proponowane oceny na koniec roku szkolnego zostaną wystawione do 26 maja 2017r. i będą do wglądu w dzienniku elektronicznym.

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku odbyła się jubileuszowa 

X Gala Baletowa z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

w Operze Śląskiej.

fot. Ewa Krasucka

 

Pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa we współpracy z Operą Śląską, zespołami baletowymi Śląska i licznymi gośćmi z Polski i zagranicy.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gali za wyjątkowy wieczór taneczny, widowni za gorące przyjęcie, a sponsorom za umożliwienie realizacji tego wyjątkowego projektu.

W dniach 26 - 28 kwietnia 2017 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył sie Jubileuszowy X Miedzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2017, a XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych  Szkół Baletowych w Polsce 2017"

Sukcesy naszych uczennic:

 

Maja Liszczyk - Stypendium Artystyczne Fundacji Balet

przygotowanie: Katarzyna Aleksander - Kmieć, Natalia Fedorowa

 

Paulina Bidzińska - Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna

przygotowanie: Aleksandra Piotrowska - Zaręba, Anna Śmiganowska

 

 

W dniach 4 - 9 kwietnia 2017 r. odbył się XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA im. Wojciecha Wiesiołłowskiego  w Gdańsku.

Paulina Bidzińska z klasy IX  zdobyła I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej dziewcząt. 

Maja Rymek z klasy VII zdobyła II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt.

Uwaga! Konkurs!

Zaprojektuj exlibris!

Z okazji 70 lecia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs i zaprasza wszystkich uczniów do zaprojektowania znaku graficznego biblioteki szkolnej, którym już zawsze będą sygnowane szkolne książki. Zwycięzca na stałe zapisze się w historii naszej Szkoły, gdyż szkolne książki będą posiadały ekslibris przez niego zaprojektowany. Prace należy zgłaszać do końca kwietnia, wszystkie propozycje zostaną zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej. Tymczasem można w szkole podziwiać poświęconą temu zagadnieniu wystawę przygotowaną przez uczennice klasy V.

Exlibris Afisz 2.doc

KONKURS NA EXLIBRIS.docx

25 lutego w Operze Śląskiej odbył się szkolny koncert karnawałowy pt. „Wieczór w Operze”. Ci, którzy zdecydowali się spędzić ten ostatkowy czas z nami, mieli szansę podziwiać uczniów wszystkich klas w repertuarze klasycznym, współczesnym i charakterystycznym. Całość spajał piękny walc, a dodatkową atrakcją była możliwość nabycia karnawałowych masek.

W dniu 11.01.2017r. (środa) o godzinie 15:45 - sala baletowa nr 7

odbędzie się popis kolęd uczniów klas wczesnoszkolnych.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i rodziców.

RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!

Informujemy, że 19 grudnia (poniedziałek) nie będzie zajęć Ogniska Baletowego.

Następne zajęcia Ogniska Baletowego odbędą się 9 stycznia 2017r. o godzinie 17:00.

Koncert w Koszęcinie 09.12.2016 r.

Harmonogram, lista osób wyjeżdżających do Koszęcina:

Harmonogram, lista_uczestników.docx

Program konceru:

Program koncertu.docx

 

 

 

Zmiana planu od 5 grudnia 2016r.

dotyczy klas:

 • I wczesnoszkolnej,
 • III wczesnoszkolnej,
 • II baletowej,
 • IV baletowej,
 • IX baletowej

  plan lekcji 2016- 2017 - od 5.12.pdf

 

Koncert Bożonarodzeniowy odbędzie się 21 grudnia 2016 r.

 • Klasy od II wczesnoszkolnej do II baletowej o godzinie 16:00
 • Klasy od III baletowej do IX baletowej o godzinie 18:00

 

10 marca w ramach konkursu „Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń” odbyły się w Szkole trzy spotkania z ratownikiem medycznym, który przeszkolił uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczennice i uczniowie klas II, V, VII i III poznawali między innymi podstawowe zasady dotyczące postępowania w razie wypadku, urazu, czy omdlenia oraz uczyli się prawidłowego wykonywania masażu serca.  

Zdjęcia

RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!
Informujemy, że kolejne zajęcia z Ogniska Baletowego odbędą się po
feriach zimowych, tj. 30 stycznia 2017r. o godzinie 17.00

Szanowni Państwo,

dziękuję Gościom, Absolwentom, Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom
i ich Rodzicom oraz Przyjaciołom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu za udział w uroczystości z okazji 70-lecia powstania naszej Szkoły.

Elżbieta Mendakiewicz

Dyrektor Szkoły

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci,

Każdy z Was, czego wielokrotnie byłam świadkiem, odwiedzając naszą szkołę,
z nieśmiałością, bez względu na wiek, poszukuje śladów swojej obecności.

Zapewniam Państwa, każdy z Was tworzył historię tej szkoły i pozostawił ślady:
w dokumentach, na zdjęciach, filmach,
a przede wszystkim w pamięci: nauczycieli i swojej nawzajem.

Tę historię zapisywaliście codzienną pracą, nauką w szkole, swoimi doświadczeniami.

Obecność Państwa w Operze Śląskiej
w dniu obchodów Jubileuszu Szkoły świadczy o tym, jak ważne dla Was są korzenie działalności artystycznej, a także przyjaźnie, sympatie, pierwsze miłości...

Niezwykłość tej Szkoły tworzy atmosfera budowana na co dzień przez ludzi: nauczycieli i uczniów, którzy wspierają się, motywują i uczą od siebie nawzajem. Tylko dzięki tej świadomości szkoła może kształtować przyszłych artystów i odnosić sukcesy... a jest ich wiele.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
w swojej nazwie zawiera ideę kształcenia tancerzy i ludzi o szerokich horyzontach. Artystów, którzy mogą dojrzale wypowiadać się poprzez taniec.

TANIEC ŁĄCZY LUDZI...

Elżbieta Mendakiewicz

Dyrektor Szkoły

Serdecznie przepraszam Absolwentów z roku 1957, których nazwiska z powodu błędów technicznych nie zostały umieszczone w jubileuszowym folderze

Panią Alicję Basiuk

Pana Waldemara Karsta

Pana Jana Lisowskiego

Panią Izabellę Owoc

Panią Krystynę Wątor

Przepraszam i informuję, że przygotowujemy wersję poprawioną folderu, która zostanie przesłana do Państwa.

Ubolewam nad tym, że w dniu, w którym chcieliśmy uhonorować wszystkich Absolwentów, w tym wyżej wymienionych Państwa, doszło do tak przykrego dla obu stron błędu, którego nie udało się uniknąć.

Proszę o wielkoduszność i wyrozumiałość.

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 1 września 2016 r.:

o godzinie 11          klasy wczesnoszkolne

o godzinie 9          klasy I - IX baletowe

IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy „ZŁOTE POINTY 2016" w Szczecinie

Letnia Szkoła Artystyczna 2016 - Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk'' im. Stanisława Hadyny

UWAGA RODZICE DZIECI Z OGNISKA BALETOWEGO!

Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. zmienia się cena karnetów i biletów.

Karnet na 5 wejść będzie kosztować 85 zł, natomiast bilet jednoraz

W dniu 21.12.2015 r. zajęcia z Ogniska Baletowego nie odbędą się. 24.12.2015 r. (Wigilia) Sekretariat Szkoły jest nieczynny.

Zajęcia z Ogniska Baletowego w nowym roku odbędą się 04 stycznia 2016 r. (poniedziałek) 16.00

(czytaj całość)

Od trzech lat bytomska szkoła baletowa rozbrzmiewa nie tylko dźwiękami muzyki, ale również radosnymi głosami maluchów.