Aktualności

24. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdroju

W dniach 4-8 lipca 2022 roku gościliśmy w Lądku Zdroju na 24. Międzynarodowym Festiwalu im. Olgi Sawickiej, gdzie 6 lipca w środę na Scenie Głównej – Amfiteatru wystąpiliśmy w ramach Programu „Scena Debiutów”. W części I zaprezentowali się choreografowie XII Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu nagrodzeni przez 24. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju.

Nagrodzeni uczniowie naszej Szkoły to:

Wiktor Perdek kl. VIII

Magdalena Matejko kl. VIII

Mateusz Buszka kl. VI

W II części został zaprezentowany przez liczną grupę uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu spektakl inspirowany książką genialnego fizyka Stephana Hawkinga „Wszechświat w skorupce orzecha” – „W środku niczego” w choreografii Artura Żymełki.

Nasze uczennice wystąpiły również wraz z tancerzami Opery Śląskiej 2 lipca w sobotę na Wodnej scenie, Zalew Stara Morawa w ramach programu Balet Młodego Widza w spektaklu „Przygody Robinsona Cruzoe” w choreografii Artura Żymełki.

Uczniowie bytomskiej szkoły baletowej przebywający w Lądku Zdroju oglądali festiwalowe spektakle, uczestniczyli w autorskich spektaklach, brali udział w przygotowanych dla nich warsztatach, a ponadto mogli poznać okolice Lądka-Zdroju:

zwiedzili Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku,
zachwycili się Jaskinią Niedźwiedzią w Kletnie,
wybrali się na górę Borówkową.
Dodatkową atrakcją było wieczorne ognisko i wspólne śpiewanie.

Przygoda uczniów bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego była możliwa dzięki zaangażowaniu:

Pani Karolinie Sierakowskiej - dyrektor 24. Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdroju,
Rodziców uczniów występujących w spektaklu w Lądku Zdroju,
Artura Żymełki – choreografa spektaklu,
Nauczycieli Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego, a w szczególności Pani Katarzyny Dziok, Edyty Szymańskiej, Grażyny Przepiórki, Iwony Pawlik, Maii Musaevy, Larisy Ermolovy
ARC HEAT Spółka z o.o. i Pana Prezesa Rafała Liska – współorganizatora tego wydarzenia – uczestnictwa Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w 24. Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdroju
Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego – organizatora,
Opr. E.M.